مدرسه هوش اقتصادی ایران

ضرورت ایجاد ساختارهای اقتصادی مدرن و خلاقانه بر پایه اصلاح الگوهای اقتصادی امروزه امری غیرقابل کتمان برای داشتن جوامع توسعه یافته به نظر می رسد. آشنایی با مسائل گوناگون اقتصادی از جنبه های تفکری و عملیاتی تنها راه برون رفت از شرایط پیچیده اقتصادی می باشد. یادگیری مدیریت صحیح منابع مالی و بکارگیری هدفمند آن در چرخه اقتصاد واقعی که تعبیر درست آن ایجاد و راه اندازی فرصت های کسب و کاری مبتنی بر ظرفیت های شناسایی شده می باشد از مهمترین ویژگی های الگوهای اقتصادی توسعه یافته به نظر می رسند.
طبق بررسی های بعمل آمده و نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده در جوامع توسعه یافته فرهنگ و باورپذیری کسب ثروت الزاما به مولفه های پولی – مالی خلاصه نمی شود و در این میان عواملی نظیر : قدرت تفکر، تحلیل موقعیت های مالی، داشتن روحیه کارآفرینی، مطلع بودن از نقش و اهمیت بسترهای تکنولوژیکی، فرصت انجام معادلات اقتصادی در مقیاس های کوچگ، ترس ناپذیری از آزمون و خطا ( ریسک پذیری )، انتقال تجربه، عملی بودن آموزش های اقتصادی، دسترسی به منابع واقعی مطالعات موردی در خصوص الگوهای کسب ثروت، شایسته سالاری، داشتن روحیه کارتیمی، عدم داشتن تفکر مدیر بودن، اعتقاد به تخصص گرایی و ضرروت علمی بودن فرآیندهای اقتصادی بسیار پر اهمیت می باشند.
پس از انجام مراحل مقدماتی و تحقیقات میدانی گسترده کارگروه اقتصادی PR COLLEGE نسبت به تکمیل ذات ایده خود اقدام نمود.
ایده راه اندازی اولین مدرسه هوش اقتصادی ایران برای افراد زیر 18 سال و با تقسیم بندی در 5 گروه سنی به شکل کاملا کاربردی و با هدف بهبود فرآیندهای اقتصادی نسل های نوپا در ساختارهای کسب و کاری.
شاید موانع گسترده پیش روی این ایده چنان بزرگ به نظر برسند که هر گروهی را از اجرای آن پشیمان نماید، اما این بار این کارگروه اقتصادی کاملا مصمم بر اجرای این ایده هستند و کلیه ظرفیت های دانشی، تجربی و عملیاتی خود را برای به ثمر رساندن آن به کار بسته اند.
اگر فقط یک بار با طرح این پرسش روبرو شویم که چرا کسب و کارهای موفق زمانی که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند دچار این همه چالش می شوند و یا حتی تا مرز نابودی پیش می روند ضرورت اجرای این ایده کاملا روشن می شود.
مهمترین سرفصل های آموزشی که آینده سازان اقتصادی با آن آشنا خواهند شد عبارت هستند از:
1- مفاهیم پایه ای ورود به دنیای کسب و کار
2- کارآفرینی
3- خلاقیت
4- بازاریابی
5- قانون و مقرارت ( حقوق )
6- علوم توانمندسازی
7- علوم ارتباطات
8- علوم دانش بنیان
9- فن آوری و اطلاعاتپ
10- تجارت الکترونیک
11- تولید و صنعت
12- مهندسی اقتصاد
13- هوش تجاری
14- تربیت بدنی
15- فرهنگ و هنر
16- علوم تجربی
17- زبان های خارجی
برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های : 02126421859 و 02122261444 و برقراری ارتباط با کارشناسان در ارتباط باشید.